Gymnastika dívky

Vedoucí: Michaela Zapletalová
Termín cvičení: pondělí 17:00-18:00

V našem oddílu pro dívky základní školy se věnujeme převážně gymnastice, kde zdokonalujeme dovednosti nejen na hrazdě, kladině, prostných a přeskocích, ale rovněž se učíme padat, ovládat svá těla a zlepšovat orientaci v prostoru. Naši tréninky obsahují hry zaměřené na rozvoj dovedností a koordinaci. Klademe důraz na fair play a týmovost. Občas si dáme pořádně do těla, ale poté se věnujeme relaxaci s hudbou a učíme se odpočívat. Snažíme se nalézt rovnováhu mezi náročností a radostí z pohybu.

Jednou za čas se účastníme závodů, kde reprezentujeme naši jednotu, rovněž také pořádáme gymnastické závody u nás v sokolovně v Náměšti na Hané.

V našem oddílu panuje přátelská atmosféra, kde si všichni tykáme a dívky oslovují vedoucí jménem. V šatně se neřeší pouze připravované tréninky, ale i sportovní zážitky, sdílíme své zkušenosti s gymnastikou a povídáme si o tom, co nás baví a zajímá.

Pravidelně pořádáme speciální akce, jako jsou Vánoční hodiny s boucháním šampaňského, občerstvením a dárky pro dívky. Na konci školního roku si užíváme pěkné hodiny venku. Účastníme se také přespání v sokolovně a dalších sokolských aktivit. Naše jednotvárnost a přátelský duch jsou pro nás velmi důležité.

Nejsme jenom gymnastky – ale jsme tým, který společně prožívá nezapomenutelné okamžiky.

Gymnastický dvojboj, lavička/kladina a prostná, Náměšť na Hané, 11.6.2023